Úvodní > Stavební spoření

Stavební spoření

Využijte atraktivní stavební spoření spojené s nízkoúročeným úvěrem

Stavební spoření je produkt se státní podporou určený především zájemcům (fyzickým osobám) o financování bydlení – koupi, rekonstrukci nebo zařízení bytu či domu. Je kombinací spořicího a úvěrového produktu, který Vám umožní naspořit finanční prostředky a zároveň si za výhodných podmínek půjčit chybějící částku. Využití úvěru přitom není podmínkou pro založení stavebního spoření. Čerpat lze i překlenovací úvěr.
Stavební spoření je výhodné i pro každého, kdo si chce našetřit peníze s využitím státní podpory.

Stavební spoření Vám přinese větší výhody než spořicí účty či termínované vklady

Státní podpora ze stavebního spoření činí až 2 000 Kč ročně (10 % z ročního optimálního vkladu, maximálně z 20 000 Kč). I po změně státní podpory je zhodnocení vkladů do stavebního spoření nadstandardní. Sjednání produktu zajišťuje rovněž bezpečné uložení peněz, protože na vklady stavebního spoření se vztahuje zákonné pojištění až do 100 000 eur.

Praktický průvodce účastníka stavebního spoření

Jako zájemce o stavební spoření nejprve uzavřete smlouvu s příslušnou stavební spořitelnou na cílovou částku podle svého přání. Poté uhradíte poplatek za uzavření smlouvy a začnete spořit. Jednotlivé platby na účet stavebního spoření ukládáte buď pravidelně (například měsíčně), nebo nepravidelně, případně zvolíte úhrady jednou ročně.
Pokud po určité době naspoříte sumu stanovenou pro zvolenou tarifní variantu a splníte další podmínky (dobu spoření a hodnotící číslo), vznikne Vám nárok na úvěr ze stavebního spoření. Jeho maximální výše představuje rozdíl mezi cílovou částkou a zůstatkem účtu stavebního spoření. Podmínkou k získání úvěru je také doložení schopnosti úvěr splácet neboli ověření bonity dlužníka. Úvěr i Vaše vklady jsou v tomto případě účelově vázány na investice do bydlení. Na základě posouzení stavební spořitelny je možný i rychlejší úvěr.
Nechcete-li po 6 letech stavebního spoření využít výhodný úvěr, můžete smlouvu vypovědět. Od stavební spořitelny získáte zpět svůj vklad včetně státní podpory, úroky z vkladů i úroky ze státní podpory. Tuto sumu můžete použít na cokoliv.

Partneři:

Kde nás najdete

Copyright 2021, Všechna práva vyhrazena